טיולי פריחה

לדעת ארץ
המגמה הכללית - לימודי ארץ ישראל
מגמת לימודי בוקר - חגיגה של יום בשבוע
סניפים וחוגים
שישי במכון - לסגור את השבוע, לפתוח את הראש
שביל ישראל - מכון אבשלום
קורס מורי דרך
דף הבית טיולי פריחה
טיולי פריחה

פרחים פורחים בעונות מאוד מגובלות, האביב היא תקופת הפריחה. כל המטיילים יודעים כי בתקופת פריחה זהו הזמן המתאים ביותר לטיולי פריחה. חלק מטיולי הפריחה נערכים בסמוך למועד הפריחה של חלק מן הפרים.

 למרבה המזל לא כל הפרחים פורחים יחד. חלק מהפריחה מתרחשת עם בוא הסתו. חלק מהמטיילים מעדיפים לטייל בעונת הפריחה החלה בתחילת החורף, חלק מהטיילים אוהבים טיול בעקבות פרח בעונת האביב וחלק אוהבים לצאת לטיולי פריחה כל השנה. לעיתים ניתן לראות מרבדי פריחה משתרעים על פני כל מרחב הטיול, חלק מהטיול מוקדש להיכרות עם הפרח, ללמידה על הפרח, להבנת מסלול הטיול ולהליכה מתוכננת בעקבות הפרחים.

לא תמיד ניתן לתכנן מראש טיולי פריחה כיוון שהפרחים פורחים בהתאם לעונת השנה ולמזג האוויר באותה שנה. כך שגם אם יצאתם לטיול פריחה ולא ראיתם אפילו פרח אחד לא כדאי להתייאש, כדאי ללכת לעוד טיול פריחה ולנסות את מזלכם. אולי באותו יום בחר השושן הצחור לפרוח, אולי באותו יום יצא מטייל אחר ודיווח על פריחה מרהיבה. בטיולי פריחה בחיק הטבע הכל יכול להיות. פרחים שונים נענים לקריאת אמא אדמה ופורחים לאו דווקא בהתאם לרצונו של המטייל. אבל, מטיילים מתמידים היוצאים בכל הזדמנות לטיול פריחה ומבלים ברחבי הארץ, נהנים מפרחים יפיפיים, מפריחות בגוונים שונים, מטיול מלבב, מידע נרחב, ונהנים לפגוש מטיילים אחרים.

 טיולי פריחה מיועדים הן למשוגעים לדבר והן לכל אדם מן היישוב. פרח פורח הוא חוויה מיוחד במינה. שדות ומרבדים הפורחים במלוא עוצמתם מהויים חוויה מעצימה ומהממת וזאת יודע על מי שאי פעם יצא טיולי פריחה. הצפיה של המטיילים לפריחה, לפרחים, לטיול, ולחוויה של טיולי הפריחה בעקבות הפרח, בין הבודד ובין בכמויות היא יחודית ושווה כל רגע מטיול הפריחה המתוכנן. פעמים רבות טיילי הפריחה יודעים להתארגן ספונטנית לטילי הפריחה ולצאת בעקבות הפרח המבוקש. פרחים רבים פורחים בסתר ונחבאים ולכן צריך לדעת לאן לטייל כדי לראות את הפריחה המבוקשת. פריחה מרשימה יכולה למצא מצברים ולגרום לרצון לטייל בעתיד ולהינות מטיולי פריחה בכל הזדמנות.

 הצטרפו גם את לטיול פריחה יחודי במינו, ותוכלו להבין את עוצמת הפרחים. לפרח יש כוח וכוחו הוא בחינניותו. לכן כל כך הרבה אנשים, טיילו, מטיילים ויטיילו בעקבות פריחות מדהימות המשנות את הץפיסה ומרחיבות את הדעת. כל טיולי הפריחה הם עוצמתיים בעיקר עם יוצאים לטיול עם חברין ופוגשים פרחים מיוחדים. כי בכל זאת אין כמו טיולי פריחה ואין כמו לחזור הביתה מטיול פורח. ניתן למצוא גם דיווחי פריחות כדי לדעת לאן כדאי לנסוע ואיפה לטיל כדי להינות מן הפרחים ומן הפריחה המאפיינת כל כך את טיולי הפריחה. 

« פברואר 2018 »
יום א יום ב יום ג יום ד יום ה יום ו שבת
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28