לימודי מוסיקה

לדעת ארץ
המגמה הכללית - לימודי ארץ ישראל
מגמת לימודי בוקר - חגיגה של יום בשבוע
סניפים וחוגים
שישי במכון - לסגור את השבוע, לפתוח את הראש
שביל ישראל - מכון אבשלום
קורס מורי דרך
דף הבית לימודי מוסיקה
לימודי מוסיקה

במסגרת הלימודי העשרה שמציע מכון אבשלום לידיעת הארץ, מוצעים מספר קורסים בהם משולבים לימודים בנושאי מוסיקה.

לימודי מוזיקה של מכון אבשלוםלימודי המוסיקה שלנו מועברים ע"י ד"ר איתן אור נוי.
המוסיקה, המכונה "מלכת האמנויות" בפי חסידיה, נדמית לא פעם כמופשטת ובלתי מובנת לרבים, כששאלות כגון "למה התכוון פה המלחין?" או "מהו הסיפור מאחורי היצירה?" נשמעות לא פעם.
בקורס זה נצא למסע מרתק בעולמה הקסום של המוסיקה שנוצרה במערב. במהלך הקורס נאזין ליצירות מוכרות ואהובות מעולם המוסיקה האמנותית על פי השתייכותן הג'אנרית, נערוך הכרות עם מושגי יסוד תיאורטיים ונתוודע למלחיני המופת.
קורס נוסף שבמסגרתו משולבים לימודי מוסיקה נקרא "לגעת ברוח", הקורס עוסק
ביצירות מוסיקליות רבות שנכתבו במהלך ההיסטוריה, אך מעטות מהן זכו לפרסום ולהכרה עולמית של ממש. מי לא מכיר, לדוגמה, את הסימפוניה החמישית מאת בטהובן או את קונצ'רטו 'עונות השנה' מאת ויואלדי? הם מושמעים לנו בכל פינה: החל מהרדיו, המשך באולם הקונצרטים וכלה אפילו ב...רינגטונים שבטלפון הנייד. אלא שעל אף שרובנו מתיימרים להכירן, לא רבים מודעים למורכבותן של יצירות המופת ולהקשרן המוסיקלי.
במסגרת לימודי מוסיקה, בקורס "לגעת ברוח", התלמידים יאזינו ויתוודעו ליצירות המופת של עולם הסימפוניה והקונצ'רטו, ודרכם נברר מהם האלמנטים המוסיקליים המרכיבים את היצירה. מטרת לימודי מוסיקה היא להקנות ידע נרחב אודות שפת המוסיקה והמשמעויות הנלוות לה, וזאת דווקא דרך היצירות המוכרות והאהובות ביותר.
לימודי מוסיקה מושתתים על צפייה בסרטים בהשתתפות מיטב התזמורות והסולנים בעולם, בהם התזמורת הפילהרמונית של ברלין, תזמורת פילדלפיה, התזמורת הפילהרמונית של וינה, יצחק פרלמן, הנריק שרינג ועוד.

קורס נוסף במסגרת לימודי מוסיקה מתמקד בלחן ובפולחן: הליטורגיקה הנוצרית מהווה עולם רחב וקסום של טכסטים קאנוניים המהווים מוקד לפעילות פולחנית של חג ומועד. המוסיקה אשר נוצרה בהשראתם מהווה אחד הנדבכים החשובים במוסיקה הקלאסית המערבית, וכוללת רפרטואר עשיר שנכתב על ידי חשובי המלחינים לאורך מאות בשנים.
בקורס ייחודי זה אשר יועבר על ידי מרצה למוסיקה ומרצה לנצרות חליפות, נתוודע לטכסטים הליטורגיים ולחשובות שביצירות המוסיקה הליטורגית שנוצרו בהשראתם.


לימודי מוסיקה מועברים ע"י ד"ר איתן אור-נוי, כנר ומוסיקולוג, משמש כחוקר בחוג למוסיקולוגיה שבאוניברסיטה העברית וכמרצה במכללת בית ברל לחינוך. בנוסף הוא משמש כמורה לכינור וכמנצח התזמורת של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל אביב. עיסוקיו המרובים כוללים מתן הרצאות לקהל מגוון ורחב של מאזינים בכל רחבי הארץ.
לימודי מוסיקה מתקיימים במכון אבשלום, רחוב שושנה פרסיץ 15, ת"א.

לעוד מידע על מכון אבשלום לחץ כאן

קרא עוד :  לימודי קולנוע
 
« פברואר 2018 »
יום א יום ב יום ג יום ד יום ה יום ו שבת
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28