לימודי גיאוגרפיה

לדעת ארץ
המגמה הכללית - לימודי ארץ ישראל
מגמת לימודי בוקר - חגיגה של יום בשבוע
סניפים וחוגים
שישי במכון - לסגור את השבוע, לפתוח את הראש
שביל ישראל - מכון אבשלום
קורס מורי דרך
דף הבית לימודי גיאוגרפיה
לימודי גיאוגרפיה

לימודי הגיאוגרפיה מהווים נדבך חשוב בידיעת הארץ ובתפיסה המרחבית. בעבר כונתה הגיאוגרפיה אם כל המדעים וזאת משום שלימודי הגיאוגרפיה שימשו כבסיס לידע עולם נרחב. ידע גיאוגרפי הוא דבר חשוב במיוחד משום שהתמצאות גיאוגרפית חשובה לנו בבואנו לעסוק במרחב. התפתחות התפיסה הגיאוגרפית והבנה בגיאוגרפיה תוך לימודי גיאוגרפיה משמשים כבסיס לבניית מפות קוגניטיביות ולהבנת העולם. מאז ומתמיד יצאו נוסעים למסעות גיאוגרפיים חוצי ימים ויבשות. בעיקר נודעו הגיאוגרפים שחצו אוקיינוסים וגילו יבשות חדשות.

ידע גיאוגרפי נרחב משמש את הגיאוגרפים בדרכים שונות: הוא מסייע בהבנת העולם, בגיאוגרפיה של מקומות, בגילויים חדשים, במיפוי ולרוב הגיאוגרפים נעזרים בו לכל מטרה. כמו כן ידוע כי ילדים שלמדו גיאוגרפיה מסוגלים להתמצא טוב מאוד במרחב ולימודי הגיאוגרפיה מסייעים בתחומים רבים פרט לגיאוגרפיה עצמה. עוד עוזרים לימודי הגיאוגרפיה לדעת לנווט, להכיר סביבות חדשות ולהבין גיאוגרפית את העולם הסובב אותנו.

 בלימודי הגיאוגרפיה נודעת חשיבות גדולה למפות, לקרטוגרפיה, למקומות, לאנשים ותופעות טבע יחודיות. תלמידים הלומדים גיאוגרפיה נחשפים לכל אלו ולימודי הגיאוגרפיה שמרתים אותם שנים רבות. בנוסף, אלו הלומדים גיאוגרפיה נהנים מידע רחב ויוצאים לטיולים שמקורם בהבנה גיאוגרפית מעמיקה. כל הלומדים גיאוגרפיה יודעים שמדובר בחוויה כיפית, כמובן של
לימודי גיאוגרפיה יש גם עניין בידע גיאוגרפי, ואפשר אפילו להבחן בלימודי הגיאוגרפיה ואף להוציא בגרות בגיאוגרפיה. בקיצור, מי שלומד גיאוגרפיה רק מרוויח. הוא מרוויח ידע גיאוגרפי, מרוויח לימוד של הגיאוגרפיה של הארץ, מרוויח גם גיאוגרפיה במיטבה ויכול לעסוק בלימודי הגיאוגרפיה בהמשך.

 כך או כך גיאוגרפיה ולימודים בתחום הגיאוגרפי הם חשובים מאין כמוהם. גיאוגרפים רבים יוצאים למסעות גיאוגרפים מבלי לקום מהמהקום, אבל אני חושבת שכך מחמיצים ידע גיאוגרפי, שכן לימודי הגיאוגרפיה אינם תיאורטיים בלבד, אלא הם נותנים חוויה לימודית גיאוגרפית, מעניקים ידע לגיאוגרפים, לילדים ולכל מי שבוחר ללמוד את לימודי הגיאוגרפיה. לימודים בכיף הם לימודי הגיאוגרפיה - מתיד נקשרים לטיול, לגיאוגרף נודע, ללמידה, ליכולת ללמוד ולכל הקשור במרחב הגיאוגרפי הסובב אותנו. כל מי  שלמד גיאוגרפיה, לומד גיאוגרפיה וילמד גיאוגרפיה יודע היטב כי לימודי הגיאוגרפיה חשובים מאין כמוהם והערך לימוד הגיאוגרפיה לא יסולא בפז. בואו גם אתם ללמוד גיאוגרפיה, להיות גיאוגרפים, לגוון את היגע הגיאוגרפי שלכם ולהכיר וללמוד על גיאוגרפיה תוך כדי טיול. 

 
« פברואר 2018 »
יום א יום ב יום ג יום ד יום ה יום ו שבת
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28